V egyptskej púšti objavili vedci obrovské kosti veľrýb
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: FreePik
Našli niečo, čo vedci absolútne nečakali.
Egypt je krajina mnohých prekvapení, staroveká civilizácia po sebe zanechala množstvo stôp, ale ich rozlúštenie si vyžaduje serióznu vedeckú prácu. V Egypte prebiehajú vykopávky a zemné práce, zatiaľ čo ďalšie výskumné tímy navštevujú staroveké ruiny a hľadajú odpovede na najdôležitejšie otázky z histórie ľudstva. Medzi ne patrí aj technológia a pomoc, ktorá sa pred tisíckami rokov použila pri stavbe egyptských pyramíd.
Nie je to tak dávno, čo sa objavila obrovská správa o tom, ako boli postavené. Toto odhalenie zásadne mení doterajšie predstavy ľudstva o spôsobe stavby pyramíd a odhaľuje oveľa plánovanejší a zložitejší proces, v ktorom zohrávajú dôležitú úlohu myšlienky aj technológie:
Nálezisko Wádí al-Hítán sa nachádza neďaleko veľkých pyramíd v hlbinách púšte.
Ukrýva úžasné tajomstvá o dobe, ktorá predchádzala stavbe egyptských pyramíd.
Na zoznam svetového dedičstva UNESCO po tom, čo sa tu našli pozostatky, ktoré sú dosť bizarné. Nálezy nám umožňujú nahliadnuť do obdobia, o ktorom sa doteraz málo hovorilo. Vedci našli obrovské kosti, ktoré súvisia s pravekými veľrybami a sú v pomerne zachovalom stave.
Navyše našli aj kosti, ktoré súvisia s predkami veľrýb, a zaujímavé je, že išlo o štvornohé tvory, teda o druh veľryby, ktorý bol štvornohý, takže sa zdá, že práve vtedy sa veľryby začali meniť zo suchozemských tvorov na vodné. A predkovia veľrýb neboli väčší ako psy a vedci ich pomenovali podľa egyptského boha Anubisa, pretože ich hlavy boli podobné.
Takto vyzerá údolie plné obrovských kostí v Egypte: