Praveká atómová bomba? Šokujúci objav v Mohendžodare
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: FreePik
Vedci objavili šokujúce nálezy v dávno zabudnutom meste. Predstavte si, že pred tisíckami rokov existovalo veľké a vyspelé mesto, ktoré náhle zaniklo. Nie v dôsledku choroby ani vojny, ale niečoho oveľa desivejšieho. Podľa jedného vedca za tým mohol byť výbuch atómovej bomby.
Príbeh začína v pakistanskom Mohendžodare. Toto starobylé mesto bolo kedysi veľmi vyspelé, s dobre navrhnutými ulicami a kanalizáciou. Potom ho však náhle obyvatelia opustili a na tisíce rokov upadlo do zabudnutia. Keď ho archeológovia objavili, narazili na zvláštne veci. Našli telá, ktoré ležali presne tam, kde zomreli, pričom niektoré z nich sa držali za ruky. Najzvláštnejším objavom však bolo, že kosti vykazovali vysokú úroveň rádioaktivity.
Podľa teoretického výskumníka Billyho Carsona mohlo byť príčinou zničenia mesta použitie atómovej bomby. Tvrdí, že obyvatelia Mohendžodara patrili k vyspelej civilizácii, ktorá možno viedla vojnu buď medzi sebou, alebo s mimozemskými bytosťami. Výbuch bol taký silný, že roztavil budovy, a mimozemšťania, ktorých Carson označuje ako Annunaki, následne opustili Zem.
Kontroverzné názory
Nie všetci súhlasili s touto teóriou. Niektorí vedci tvrdia, že mesto mohlo zničiť zemetrasenie, záplavy alebo epidémia. Iní zas pripúšťajú možnosť mimozemskej intervencie, no nie pomocou atómových zbraní, ale skôr neznámej technológie.
Tento príbeh poukazuje na to, že minulosť môže byť omnoho zložitejšia a fascinujúcejšia, než si myslíme. Ak by bola pravda, že Mohendžodaro zničila praveká atómová vojna, prevrátilo by to všetko, čo o histórii vieme.
Hoci táto teória znie vzrušujúco, treba poznamenať, že neexistujú jednoznačné dôkazy o tom, že skutočne došlo k atómovému výbuchu. Väčšina vedcov sa prikláňa skôr k prírodným katastrofám.
;