Jasno
Bratislava
Klement
23.11.2024
Záhady a tajomstvá leteckej základne Eglin
Zdielať na
Chill

Záhady a tajomstvá leteckej základne Eglin

Zdroj: FreePik

Letecká základňa Eglin sa spomínala na vypočúvaní Davida Gruscha v Kongrese, ale zvláštne je, že o tom neinformoval svedok Grusch, ale jeden z prítomných kongresmanov. Podľa tejto správy sa na základni utajovali dokumenty, a to dokonca aj pred členmi Kongresu. Ďalšou zaujímavosťou základne je katalóg na sledovanie neznámych objektov objavených v hlbokom vesmíre.

Kým vypočúvanie Davida Gruscha dosť sústredilo pozornosť na tému UFO/UAP, počas vypočúvania sa objavila aj vedľajšia téma. Išlo o skúsenosť amerického kongresmana Matta Gaetza na leteckej základni Eglin. Ako sa uvádza na webovej stránke kongresmana, Matt Gaetz požiadal podvýbor Snemovne reprezentantov pre dohľad, aby si vyžiadal radarové údaje a snímky zo stretnutia UFO s pilotmi amerického letectva pri pobreží Floridy v Mexickom zálive začiatkom tohto roka. Gaetz to žiadal preto, lebo na základe záberov objektu, ktoré videl, uviedol, že

"nedokáže jeho technologické schopnosti spojiť s ľudskými schopnosťami Spojených štátov alebo nášho protivníka".

Samotný príbeh vyšiel najavo na Gruschovom vypočutí, Gaetz však formálne nebol členom podvýboru, ktorý viedol toto podujatie, ale mohol klásť otázky svedkom ako hosť a hovoril aj o svojich vlastných nedávnych skúsenostiach v tomto prípade.

Ako vysvetlil, niekoľko mesiacov predtým jeho úrad dostal hlásenie o stretnutí s UFO pri pobreží Floridy z leteckej základne Eglin v okrese Okaloosa. Gaetz vtedy cestoval na severozápadnú Floridu spolu s kongresmanom Timom Burchettom z Tennessee a kongresmankou Annou Paulin Lunovou z Floridy, ktorí boli hlavnými organizátormi Gruschovho vypočúvania. Na leteckej základni sa chceli zástupcovia stretnúť s pilotmi a pozrieť si fotografie a radarové údaje z incidentu. Ako uviedol Gaetz:

"Nemali sme prístup k celej posádke lietadla a spočiatku sme nemali prístup ani k fotografiám a radarovým údajom. Potom sme sa trochu porozprávali o tom, ako spolupracujú orgány v Spojených štátoch amerických, a videli sme snímku a stretli sme sa aj s členom letovej posádky, ktorý snímku urobil."

Gaetz uviedol, že pilot informoval, že počas jasného dňa vykonávali skúšobný let nad Mexickým zálivom, keď na radare identifikovali štyri objekty letiace v kosoštvorcovej formácii. Gaetz dodal, že osobne videl radarové údaje súvisiace s incidentom.

Gaetz spomenul aj fotografiu, ktorú vyhotovil, keď jeden z pilotov letel bližšie k formácii a videl obrovskú plávajúcu guľu, ktorá podľa neho presahuje súčasné technologické možnosti ľudstva. Snímka bola kvalitná, ale pilot ju mohol urobiť len ručne, pretože keď letel bližšie k formácii, prestal fungovať nielen radar lietadla, ale aj FLIR (infračervená kamera).

Ďalšia dôležitá vec, ktorú Gaetz uviedol je, že pilot povedal, že hlásenie podobných incidentov UAP sa neodporúča. To všetko je zaujímavé v súvislosti s tým, že už roky sa hovorí, že je dôležité odstrániť akt utajovania v letectve v súvislosti s UAP, pretože len tak sa možno priblížiť k zisteniu, čo sú tieto zariadenia zač. Navyše, ako vyplýva z uvedeného, aj zástupca s príslušnými právomocami na leteckej základni sa k údajom dostal len s veľkými ťažkosťami.

Letecká základňa Eglin však existuje už desať rokov - hoci v tom čase bola téma UFO/UAP oveľa viac mimo hlavného prúdu. Práve vtedy sa organizácii The Black Vault podarilo získať prístup k istému dokumentu, ktorý opisuje radarové pozorovania leteckej základne, pri ktorých boli v hlbokom vesmíre zaznamenané objekty, ktoré v tom čase nezodpovedali žiadnemu inému známemu nebeskému objektu alebo satelitu. Tieto takzvané nesúvislé objekty (Uncorrelated Target - UCT) sa v hlbokom vesmíre zisťovali rýchlosťou 5 až 10 za deň.

Ako sa uvádza v prepojenom dokumente, radar Millstone Hill je súčasťou siete SPACETRACK od roku 1975 a jeho úlohou je sledovať družice v hlbokom vesmíre vo výške nad 10 000 km. Sieť tvoria radary a optické senzory z celého sveta. Ako sa v článku opisuje, jednou z výziev je identifikácia týchto "nekorelovaných cieľov", t. j. UCT, ktoré nezodpovedajú súčasnému katalógu.

Súvisiace články