Tajomná staroveká brána v Číne: Vedci zaskočení objavom
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: FreePik
Objav obklopuje tajomstvo a zatiaľ nie je známe, kedy bola stavba v útrobách hory postavená.
Po Veľkom čínskom múre, Hlinenej veži a čínskej pyramíde tu máme ďalší senzačný objav.
Čína ukrýva tisíce tajomstiev, stretnutie kultúr, gigantické stavby a nespočetné množstvo miest, na ktoré ani vedci nepoznajú odpovede, ani to, kto a kedy tieto záhadné podzemné miesta postavil. Keď ide o Čínu, zvyčajne existujú tri veľké témy, o ktorých vedci a odborníci neustále píšu. Hlinená armáda láka do krajiny milióny ľudí, Veľký čínsky múr je jedným z najnavštevovanejších miest na svete, hrobka prvého čínskeho cisára a jeho slávna pyramída je miestom, do ktorého sa vedci z viacerých dôvodov boja vstúpiť.
V podzemí, v útrobách hory, sa však nachádza ešte záhadnejšia stavba, ktorej pôvod sa zatiaľ nepodarilo odhaliť. Taký je aj prípad pevnosti v meste Hejin, ktorá vedcov bezmedzne fascinuje, no o stavbe existujú len čudné a bizarné príbehy.
Odpoveď by nás však mohla priblížiť k odhaleniu kultúry starovekej Číny.
Ide o starobylú a záhadnú stavbu, ktorá by mohla byť stará tisíce rokov. A miestni ľudia žijú v tieni tejto mohutnej stavby, no medzi ľuďmi o nej kolujú len čudné príbehy. Táto záhada podnietila vedcov a odborníkov, aby sa ponorili hlbšie do tajomstva a zistili, čo sa skrýva za bránou v útrobách hory.
Pevnosť sa nachádza na brehu Žltej rieky a jej poloha naznačuje, že kedysi dávno mohla plniť obrannú funkciu vo vojnách proti severným útočníkom. Stavba je mimoriadne precízna, ale zatiaľ nie je známe, aké nástroje a metódy boli použité na vybudovanie gigantickej stavby. Zdá sa, že ju nepostavila jedna civilizácia, ale niekoľko, ktoré postupne ovládali túto oblasť.
V spôsobe jej výstavby sú zrejmé nomádske a čínske tradície. Medzi učencami existuje niekoľko tvrdení vrátane toho, že ju postavili samotné nomádske kmene ako akúsi základňu, z ktorej vpadli na čínske územie.
Existujú však aj teórie, že túto technologicky pôsobivú stavbu mohla postaviť záhadná a tajomná civilizácia, ktorá predchádzala dobre zdokumentovanej čínskej civilizácii. Ak je to pravda, mohlo by ísť o senzačné dielo dávno zabudnutej civilizácie. Dokonca ani čínski vojenskí historici sa o nej vo svojich najväčších dielach nezmieňujú, je taká záhadná.
A táto skutočnosť vyvoláva ďalšie špekulácie, že toto miesto mohlo byť zámerne vynechané z výskumu, pretože môže ukrývať veľmi citlivé tajomstvá o dávnej histórii Číny. Artefakty nájdené na tomto mieste odhaľujú rôznorodý kultúrny vplyv na túto oblasť. Prekvapujúce je aj to, že dátum výstavby pevnosti je neistý, keďže by mohla byť stará až tri tisíc rokov.
Miestni obyvatelia nazývajú pevnosť aj Pevnosť duchov a hovoria o záhadných ľuďoch, ktorí mali obrovskú moc a potom náhle zmizli. Vo vnútri hory sa nachádza rad tunelov.
Takto vyzerá táto pôsobivá stavba: