Hrôzostrašný pohľad: Tisícmetrovú skalnú stenu pokryli záhadné čierne skrinky
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: Pixabay
Severovýchodná Čína je domovom najextrémnejšej rezervácie na svete.
V lesnej rezervácii Shennongjia visia na hore Guanmen neďaleko dediny Muyu stovky úľov v nadmorskej výške 1200 metrov nad morom.
Ázijské včely medonosné, ktoré pochádzajú z regiónu, sa vyskytujú v celej strednej Číne. Ázijské kolónie včiel sa však dramaticky zmenšili a včely zo severnej a severovýchodnej Číny už bohužiaľ vymreli.
Miestni včelári Muyu tvrdo pracujú na tom, aby ich udržali nažive, a strmé miesta sú vyberané tak, aby napodobňovali prirodzené prostredie divých včiel. Jedným z cieľov ich úsilia je zvýšiť populáciu ázijských včiel medonosných v lesnej rezervácii Shennongjia, a preto postavili túto neskutočnú obrovskú stavbu. Stovky úľov vytvorili tak, že vyliezli na strmú skalnú stenu a tam ich upevnili. Ručne vyrobené konštrukcie sa považujú za bezpečné útočisko pre včely.
Pokles počtu včiel na celom svete vedcov znepokojuje kvôli zmenšovaniu prirodzených biotopov. Včely plnia v kolobehu života mimoriadne dôležitú úlohu, a to opeľovanie. To znamená, že náš ekosystém potrebuje včely. Aj my potrebujeme včely.
Obyvatelia dediny Muyu v lesnej rezervácii Shennongjia upevnili na skalnú stenu 700 úľov, ktoré vlastnoručne vyrobili, aby zachránili prostredie pre včely medonosné. Úle vyzerajú na hore Guanmen úžasne a priťahujú veľa turistov.